Informacje i porady o dietach

Pestki z dyni na robaki

pestki dyni

Pestki z dyni to znakomity sprawdzony sposób na odrobaczenie. Wszystko dlatego, że zwalczają one wszelkie pasożyty układu pokarmowego. Między innymi dzięki pestkom dyni można wyeliminować owsiki, tasiemca a także glistę ludzką. W jaki sposób stosować pestki dyni aby usunąć pasożyty z organizmu?

Jak pestki dyni zwalczają pasożyty?

W pestkach dyni zawarta jest kukurbitacyna. To właśnie ta substancja sprawia, że układ nerwowy pasożytów jest podrażniony. Tym samym zostaje przyśpieszone usuwanie pasożytów z organizmu, oraz wszelkich substancji toksycznych, które to pasożyty wydzielają. Dodatkowo pestki nie mają żadnego negatywnego skutku na organizm, nie obserwuje się również żądnych efektów ubocznych, a przede wszystkim nie podrażniają błony śluzowej żołądka i jelit.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Niestety choroby pasożytnicze na ogół przebiegają długotrwale ale łagodnie. Czasem jednak może przy nich inne objawy, takie jak:

  • biegunka
  • bóle brzucha
  • wymioty
  • nudności

W takim przypadku najczęściej niezbędna staje się wizyta u lekarza i profesjonalna pomoc. Jednakże na ogół pestki z dyni doskonale się sprawdzają i powodują, że już po kilku dniach można pozbyć się pasożytów z żołądka. Wystarczy każdego dnia spożywać 30 gramów pestek, a po dwóch tygodniach kurację powtórzyć.

By: Aneta R.