Informacje i porady o dietach

Kaszel – jak go leczyć?

kaszel

Zasadniczo zjawisko kaszlu nie niepokoi nas zbyt mocno. Wiemy czym on jest i w jaki sposób go zwalczać. Czy aby jednak na pewno i czy kaszel to element, który możemy bagatelizować? Na pewno nie i niekoniecznie wszyscy zdajemy sobie sprawę z istoty kaszlu. Czym on zatem jest? Kaszel określany jest mianem odruchu, który wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych. Tak brzmi najbardziej skrócona definicja kaszlu. Tak naprawdę jednak może być on również bezpośrednio związany z groźną chorobą.

Rodzaje kaszlu

W sposób szczególny może nas on zaniepokoić w momencie, gdy jest przewlekły, gdy utrzymuje się przez dłuższy czas. Kaszel można sklasyfikować pod różnymi względami. Najbardziej podstawowy jego podział sprowadza się do wyróżnienia kaszlu nagłego, przewlekłego oraz kaszlu przewlekającego się. Klasyfikacja owa uwzględnia czas jego trwania. Do przyczyn powstawania kaszlu na pewno można zaliczyć infekcję górnych dróg oddechowych, można tu mówić o zapaleniu płuc, o spływaniu wydzieliny z nozdrzy. Jednakże powody kaszlu mogą być głębsze i można się w nich doszukiwać bardziej poważnych schorzeń.


Dlatego też kaszel można leczyć domowymi sposobami tylko wówczas, gdy trwa on krótki czas. Jeśli bowiem przedłuża się, to bezwzględnie należy udać się do lekarza. Poznanie faktycznej jego przyczyny w takiej sytuacji staje się czymś kluczowym dla zachowania dobrego zdrowia. Tym samym nie można na pewno powiedzieć, że kaszel to coś banalnego, co zawsze przejdzie samo. To taki sam objaw chorobowy jak wiele innych i groźnych.

By: Aneta R.