Informacje i porady o dietach

Jedzenie na wyjeździe a trzymanie diety

Jedzenie na wyjeździe a trzymanie diety

Wakacje to czas upragniony, gdy możemy wyjechać, odpocząć, nabrać nowych sił, gdy po prostu możemy co nieco odetchnąć od codziennych obowiązków. Jednakże nie możemy powiedzieć, że wakacje to czas, w którym możemy odpocząć od stosowanej przez nas diety. Wiele miesięcy naszych wysiłków mogłoby bowiem zostać w ten sposób zniweczonym, a potem oczywiście moglibyśmy żałować naszego postępowania. Zatem co i jak jeść na wakacjach, aby móc mówić o dobrym odżywianiu?

Nie daj się skusić

Nie wątpimy w to, że na wakacjach znacznie trudniej jest utrzymać dietę. Wokół mamy pełno budek z lodami, z goframi, z różnymi pysznymi przekąskami. W hotelach, restauracjach i innych miejscach, w których kupujemy posiłki mamy do czynienia z różnymi rodzajami stosowanych produktów, przypraw, dodatków i często także mamy do czynienia z niezdrowymi przekąskami. Podobnie sytuacja wygląda w podróży. Do samochodu, pociągu, autokaru zabieramy ze sobą chipsy, słodycze, a to pierwszy krok do tego, aby nasz wysiłek w dbałości o prawidłową dietę został po prostu zniweczony. Niezależnie od tego czy są to zatem wakacje nad naszym polskim morzem, czy też może wakacje w Peru lub innym egzotycznym kraju, powinniśmy postawić na dobre przekąski, na dobre, zdrowe jedzenie, a jest to przy odrobinie wysiłku jak najbardziej możliwe. Warto dodać, że przebywając na wakacjach w jakimś zagranicznym, egzotycznym kurorcie, możemy mieć także do czynienia z jedzeniem, które jest odmienne od naszego, a więc powoduje pewne zmiany w naszej florze bakteryjnej, co też może być przez nas odczuwalne.

Co można jeść na wyjazdach?

Jeśli chodzi o posiłki, to oczywiście powinniśmy skupić się na tym, co nam podają w hotelach, a jednocześnie też uważać, aby się nie przejadać. Odnośnie tego, co zabieramy ze sobą na czas podróży, to mamy kilka ciekawych alternatywnych propozycji, które pozwolą nam zachować odpowiednią dietę, które będą dla nas jak najbardziej zdrowe. Tak więc w trakcie podróży warto postawić na takie produkty jak:

  • * jogurty naturalne,
  • * świeże owoce,
  • * sałatki i krojone warzywa,
  • * chipsy warzywne, kokosowe, owocowe,
  • * orzechy

Przygotowanie takich przekąsek nie wymaga od nas zbyt dużej ilości czasu, zbyt dużego zaangażowania, a może na pewno nam pomóc utrzymać dobre samopoczucie, utrzymać dobrą dietę, a tym samym po przyjeździe z wakacji nie będziemy sobie pluli w twarz, iż nie utrzymaliśmy naszej diety. Owoce to bardzo świetna alternatywa do wszystkich słodyczy, ale jest to de facto wszystkim nam wiadome od dawna. Podobnie sytuacja wygląda w odniesieniu do orzechów czy też chipsów kokosowych. Mamy do czynienia z przekąską, która jest dla nas sycąca, która jest wysokokaloryczna, ale na pewno nie powoduje, że będziemy tyć. Alkohol należy ograniczać, gdyż utrudnia on proces detoksykacji organizmu, a jadając w restauracjach należy wybierać posiłki oparte tylko na zdrowych produktach.

Takie podejście na pewno spowoduje, że będziemy mogli mówić o zachowaniu zdrowia, dobrego samopoczucia i stosowanej przez nas diety.

By: NaDiecie