Informacje i porady o dietach

Jak chronić komputer przed zagrożeniami z sieci?

antywirus

Nasz komputer podłączony do internetu jest narażony na szereg różnych niebezpieczeństw, które związane są z podłączeniem go do sieci. Wszystko dlatego, ze w sieci krążą wirusy i robaki, jakie to w bardzo prosty sposób mogą doprowadzić do infekcji komputera a nawet wykraść cenne i ważne dane.

Warto wiedzieć, że włamanie do internetu wcale nie jest jedynym zagrożeniem, na które to narażamy nasz komputer jeśli nie jesteśmy ostrożni. Zagrożeniem może być też wielka ilość wirusów, które tworzą cyberprzestępcy. Jak się przed nimi uchronić? Z całą pewnością przyda nam się dobrej jakości i wszechstronnie wyposażony program antywirusowy. Jak wirus może dostać się do naszego komputera? Z całą pewnością najbardziej prawdopodobną drogą jest poczta elektroniczna. Często bowiem wirus wysyłany jest jako załącznik w mailu. Antywirusy zostały stworzone w taki sposób, aby wyłapywać owe wirusy i robaki i ostrzegać nas przed otworzeniem danego maila. Więcej o bezpieczeństwie poczytasz TUTAJ.

Antywirus w trosce o bezpieczny komputer

Aby sprawić żeby nasz komputer czy też inne urządzenie podłączone do internetu było w pełni bezpieczne musimy wyposażyć się w dobrej jakości program antywirusowy. Obecnie mamy dostęp do ogromnej ilości antywirusów, dzięki czemu możemy wybrać ten który w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Jak wybrać adekwatny antywirus? Przede wszystkim zastanowić się należy co najczęściej robimy na Internecie i z jakich czynności korzystamy. Musimy bowiem wybrać taki program antywirusowy, aby optymalnie dbał o ochronę naszego komputera.

Możemy wybrać antywirus zarówno darmowy, jak i płatny, co sprawia, że wszystko będzie zależeć jedynie od naszych potrzeb i oczekiwań. Istnieje wiele stron, z których antywirusa możemy pobrać zupełnie za darmo, ale jeśli oczekujemy lepszej wersji wówczas lepiej zdecydować się na płatny.

Zwiększyć bezpieczeństwo komputera

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo komputera musimy wiedzieć, ze adekwatnie dobrany program antywirusowy znacznie je podnosi. Jednakże nie mamy nigdy 100 % gwarancji, że ów antywirus uchroni nas przed wszystkimi infekcjami. Z tego też względu powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad. Jedną z najważniejszych jest nie tylko wybór wysokiej jakości programu antywirusowego, ale również jego regularna aktualizacja. Dzięki temu program będzie miał dostęp do bazy wirusów, i żaden nowy wirus go nie zaskoczy.

 

By: Aneta R.