Informacje i porady o dietach

Dieta z Kopenhagi

dieta kopenhaska

Bynajmniej nie będzie nam chodziło o to, aby zacząć stosować w kuchni te potrawy, które smakują Duńczykom. Chodzi konkretnie o dietę zwaną Kopenhaską. Bez wątpienia jest to jedna z bardziej popularnych diet, aczkolwiek jednocześnie też musimy wskazać na to, że mamy do czynienia z jedną z mniej skutecznych diet i tym samym na pewno nie można ją nazwać dobrą.

Kto powinien zastosować dietę?

Osoby, które zdecydowały się na zastosowanie tego typu diety, bardzo często mają do czynienia z efektem jo-jo, a więc w kilka tygodni po zakończeniu stosowania owej diety, mówimy o wzroście wagi do poprzedniego poziomu, a nawet do wyższego. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że w Diecie Kopenhaskiej jemy bardzo mało, nasze porcje żywieniowe są niewielkie, niewystarczające. Z jednej strony nie jest to dobre dla naszego zdrowia, a z drugiej strony równocześnie musimy podkreślić to, że mamy do czynienia w ciągłym uczuciem głodu, z nerwowością, z brakiem humoru. Czekamy z niecierpliwością na zakończenie owej diety, a potem sięgamy po ogromne porcje jedzenia, aby się nasycić. To powoduje ów niechciany efekt jo-jo.

Skuteczna dieta

Ten rodzaj diety nie jest ogólnie postrzegany przez fachowców jako dobry, jako skuteczny, a żeby móc po niego sięgnąć, warto być pewnym dobrego stanu swojego zdrowia, a poza tym również bardzo dużego samozaparcia, aby po zakończeniu diety nie zmieniać radykalnie swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Lepiej jest w takiej sytuacji sięgnąć po inne rodzaje diet, a tych mamy przecież dostępnych bardzo wiele i nie muszą one być tak bardzo dla nas radykalne.

By: Aneta R.