Informacje i porady o dietach

Czy lubczyk to afrodyzjak?

Czy lubczyk to afrodyzjak?

Może niektórym osobom wydawać się, że lubczyk jest niemalże identyczny jak pietruszka i jest w tym nieco prawdy, ponieważ jest to roślina należąca do grupy pietruszkowatych. Ma on bardzo silny zapach. Lubczyk ma bardzo powszechne zastosowanie. Może być dodawany do potraw jako przyprawa, może być stosowany w celach leczniczych jak również stanowi on świetny afrodyzjak. Tym samym warto jest go uwzględnić w swojej kuchni, aby ją nieco urozmaicić, aby ją wzbogacić. Lubczyk doskonale sprawdza się w różnego rodzaju sałatkach, w zupach, w bulionach. Lubczyk zawiera w sobie bardzo istotne składniki. Mowa jest mianowicie o:

  • limonenie,
  • kumarynach,
  • kamforze,
  • eugenoli,
  • witaminach z grupy B oraz C.

Prozdrowotne stosowanie lubczyku

Mówiąc o działaniach lubczyku, można wskazać na kilka istotnych aspektów zdrowotnych. Przede wszystkim jest to działanie antyalergiczne. Ma on działanie kojące oraz przeciwzapalne. Lubczyk wpływa na osoby cierpiące na alergię zmniejszając objawy alergiczne takie jak katar oraz swędzenie oczu. Drugim aspektem, na który wskażemy jest pozytywny wpływ na wygląd oraz kondycję skóry. W sytuacji, w której będziemy bezpośrednio na skórę nakładać liście lubczyku, to możemy mówić o zmniejszeniu zjawiska trądziku czy też obniżeniu objawów łuszczycy. Lubczyk ponadto zawiera w sobie także antyoksydanty, dzięki czemu można mówić o zmniejszeniu widocznych oznak starzenia skóry, czyli zmarszczek. Poza tym również lubczyk wpływa na obniżenie ryzyka pojawienia się kamieni nerkowych, działa w sposób antybakteryjny jak również pomaga w bólach menstruacyjnych.

Lubczyk jako afrodyzjak

W dużej mierze lubczyk jest stosowany jako przyprawa. Jednakże nie jest to jedyne działanie owej rośliny, nie jest to jego jedyne zastosowanie. Bardzo istotnym aspektem, którego nie możemy tutaj pominąć, jest na pewno stosowanie lubczyku, jako afrodyzjaku. Dodatkowo również należy zauważyć, że jest to element, który ma bardzo silne działanie. Tym samym nie należy pytać tylko czy lubczyk jest afrodyzjakiem, ale jak wielką ma siłę. Tym samym lubczyk to jeden z najsilniejszych afrodyzjaków, jakie mamy. Lubczyk niegdyś był stosowany, jako jeden z głównych składników wywarów o charakterze miłosnym.

Po wypiciu takiego wywaru w człowieka wstępowały nowe siły witalne, a poza tym można było również mówić o znacznie wyższym poziomie libido i ochoty na seks. Istotnym elementem na pewno jest to, że lubczyk jest bardzo silnym afrodyzjakiem w odniesieniu zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. W czym konkretnie tkwi sekret działania owej rośliny? Należy tutaj wskazać na zawartość kumaryny, olejków eterycznych, kwasu octowego, kwasu walerianowego oraz żywic. Mają one działanie powodujące rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ma to bardzo istotne znaczenie w momencie pobudzenia. Jedynym obostrzeniem do stosowania lubczyku zarówno w celach pobudzenia jak i w celach zdrowotnych jest jego stosowanie przez kobiety w ciąży, ponieważ lubczyk wykazuje działanie rozkurczowe.

Lubczyk to zioło, które wykazuje bardzo wiele korzystnych działań. Mowa jest o działaniu prozdrowotnych, mowa jest o działaniu pobudzającym, a poza tym również dodającym wielu produktom, wielu potrawom wyjątkowego smaku i aromatu. Lubczyk to zioło powszechnie dostępne w sklepach, toteż tym bardziej warto po niego sięgać. Ten afrodyzjak można również z powodzeniem zasiać w swoim ogrodzie lub też nawet w domu, w doniczce. To jeden z powszechniejszych, a zarazem również jeden z tańszych afrodyzjaków, do jakich mamy powszechny dostęp.

By: NaDiecie