Informacje i porady o dietach

Czatowanie, czyli dzisiejsza komunikacja na świecie

Czatowanie, czyli dzisiejsza komunikacja na świecie

XXI wiek to era internetu. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ma to jednak swoje wady, i zalety, a do jednej z nich zalicza się coraz bardziej zaawansowane życie w wirtualnym świecie, a tym samym rezygnacja z towarzyskich spotkań. Popularność komunikacji w internecie wciąż wzrasta. My postanowiliśmy się nieco bliżej przyjrzeć plusom z tego typu kontaktów, a jest ich trochę, zwłaszcza w świecie biznesu i marketingu.

Anonimowość w internecie

Wspomniana anonimowość jest doskonała przede wszystkim dla osób, które z różnych względów mają trudności w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. W siedzi stajemy się całkowicie zakryci. Nie musimy podawać swojego imienia, nazwiska, czy zdjęcia. Odnosząc się do tego ostatniego czynniku – tu warto poruszyć kwestie pierwszego, dobrego wrażenia, które ma znaczenie także w internecie. W związku z tym najchętniej dodajemy zdjęcia, na którym prezentujemy się najkorzystniej. Zwykle jednak z tym momentem czekamy aż bliżej spotkamy poznaną osobę. W internecie łatwiej zrobić nam ten „pierwszy krok” w rozmowie, tym samym unikamy często trudnych sytuacji, które mogłyby wywierać złe wrażenie. W samej rozmowie stajemy się też bardziej śmiali i otwarci. Tego typu problem tyczy się każdego rodzaju czatów, zarówno tych typowo randkowych, jak i grupach dyskusyjnych, których celem jest nawiązywanie przyjacielskich relacji.

Każdy z nas jakieś hobby ma

W związku z tym nie tylko w życiu codziennym, ale i w internecie najchętniej rozmawiamy z ludźmi, którzy przede wszystkim podzielają nasze pasje, w tym sposób patrzenia na świat. W odpowiedzi na ten problem chociażby na popularnych portalach społecznościowych pojawiają się grupy dyskusyjne zrzeszające fanów danej tematyki. Tym samym mamy doskonałą okazje nie tylko wymienić się spostrzeżeniami, ale i poznać nowych, ciekawych ludzi.

Grupy wsparcia – coraz bardziej popularne

Współcześnie wiele dolegliwości nie jest już tematem tabu, co więcej chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami chociażby, by uzyskać dodatkowe wsparcie. W tym celu mamy popularne fora dyskusyjne, tzw. grupy wsparcia, które często są potrzebne nie tylko samym chorym, ale i też ich najbliższym. A skoro o wsparciu w chorobie mowa to coraz częściej pojawia się też pomysł terapii przez internet, która mogłaby pomóc w takich przypadkach jak np. uzależnienie od alkoholu, narkotyków, czy przy depresji.

Kontakty służbowe

Aktualnie wiele (jak nie większość) firm działa w internecie. Ich pracownicy zazwyczaj komunikują się poprzez czat, czy grupy na portalach społecznościowych. Czatowanie tam jest standardem. Nie od dziś również mamy wiele ofert tzw. pracy zdalnej, która jest często podstawowym źródłem utrzymania np. wśród osób z niepełnosprawnościami, jak i świeżo upieczonych mam. Taka opcja umożliwia podjęcie współpracy nie tylko w kraju, ale i za granicą. Co więcej coraz więcej osób zakłada własną działalność gospodarczą właśnie w oparciu o funkcjonowanie w internecie.

By: NaDiecie