Informacje i porady o dietach

Wiele ludzi uskarża się na bóle kręgów w odcinku szyjnym albo w okolicach łopatek. Popularnym przyczynkiem do ich występowania są nieprawidłowe pozycje przybierane podczas robienia codziennych czynności, jak również nieprawidłowe ułożenie karku podczas spania. Na wszystkie te choroby musi pomóc poduszka ortopedyczna.

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Mówiąc w skrócie jest to wyjątkowo ukształtowana poduszka, posiadająca wybrzuszenie w miejscu, gdzie powinna zalegać na niej nasza szyja. Jej wygląd profil został wymyślony zgodnie z eksperymentami prowadzonymi w czasie stu lat przez naukowców znających się na problemie zaburzeń snu. Dzięki temu jej kształt doskonale wpasowuje się w kształt, który musi przybrać nasza szyja podczas wypoczynku. Rozwiązanie takie pomaga odpocząć partiom mięśni w rejonie szyi, powodując ich rozluźnienie. Tradycyjna poduszka wywołuje przeciążenie owych mięśni i ich ciągłą pracę podczas nocnego wypoczynku, z tego powodu nie mogą odpocząć. Jeśli zaczniemy codziennie korzystać z poduszki ortopedycznej, bardzo szybko dostrzeżemy ogólną zmianę naszego komfortu oraz zdrowia – wszystkie pojawiające się dolegliwości karku powinny ustąpić już po paru dniach.

poduszka ortopedyczna

Dla jakich ludzi stworzone są poduszki terapeutyczne?

Tak naprawdę każda ciekawa osoba powinna z nich korzystać, także zapobiegawczo, żeby zadbać o swoją szyje. Dodatkowo zalecane są często wielu osobom, ciepiącym na popularne schorzenia szyi.
Najważniejsza jest z całą pewnością zapobiegliwość – ludzie stosujący poduszki ortopedyczne na pewno są mniej narażone na wcześniej przytoczone dolegliwości oraz ich sen będzie dużo zdrowszy i przyjemniejszy.

By: NaDiecie