Informacje i porady o dietach

Ćwiczenia na ból kolan

ból kolan

Z bólem kolan boryka się dosyć spora ilość osób. Oczywiście można mówić, że u podłoża owego bólu może leżeć bardzo wiele różnych przyczyn, aczkolwiek też mamy do czynienia często z ich przeciążeniem. Aby móc zapobiegać temu bólowi, trzeba podejmować odpowiednie działania, trzeba zadbać o dietę, nie należy się przemęczać, a poza tym również musimy wskazać na taki aspekt, jakim są odpowiednie ćwiczenia.

Ważne ćwiczenia

W tym miejscu będziemy chcieli skupić się na tym ostatnim elemencie, który jest bardzo ważny, a tak często o nim zapominamy. Owe ćwiczenia mają na celu wzmocnienie stawów kolanowych jak również i więzadeł, które znajdują się w okolicy owych stawów. Dzięki temu możemy mówić o większej stabilności stawu kolanowego i jego większej ochronie przed różnego rodzaju przeciążeniami. Żadnych ćwiczeń oczywiście nie należy podejmować bezpośrednio po przebytej kontuzji, ale należy wówczas odczekać kilka dni, aby stawy kolanowe się co nieco zregenerowały. Przykładowo możemy w tym miejscu wskazać na takie ćwiczenia jak wciskanie ręcznika kolanem, jak ściskanie poduszki, unoszenie nogi w wyproście, rozciąganie z paskiem czy też ćwiczenia przy ścianie.

Lepsze zdrowie kolan

Przy wykonywaniu owych ćwiczeń, a raczej przed ich rozpoczęciem musimy pamiętać o rozgrzewce, która jest integralną częścią owych ćwiczeń. Poza tymi ćwiczeniami oczywiście musimy wskazać na przyczynę bólów kolan, która powinna być zdiagnozowana, która powinna być jasno określona, aby móc mówić o skutecznej eliminacji tego przykrego zjawiska, jakim jest ów ból.

By: Aneta R.