Informacje i porady o dietach

Polacy kochają piłkę nożną

Polacy kochają piłkę nożną

Piłka nożna – w Polsce obok skoków narciarskich to prawdopodobnie najpopularniejsza dyscyplina sportu. W związku z tym to też są dyscypliny, które chętnie nagłaśniane są przez media. Samych kibiców można podzielić jednak na kilka grup. Tzw. typowi kibice telewizyjni skupiają się przede wszystkim na dopingowaniu swoich ulubieńców przed telewizorem. Są też aktywni kibice, którzy poza samym śledzeniem swoich ulubieńców sami chętnie podejmują się aktywności fizycznej. Jest to o tyle dobre, że w tym przypadku lepiej potrafią docenić efekty zawodowych sportowców. Wiedzą, bowiem ile wkładu pracy potrzeba do tego, aby uzyskać odpowiednie rezultaty.

Jeszcze inną kwestią jest fakt zarabiania poprzez aktywne kibicowanie. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim dzięki zakładom bukmacherskim, w szczególności tymi przeprowadzanymi online. Oczywiście, z pewnością wielu z Was miewa wątpliwości co do samego bezpieczeństwa tego typu zakładów. W odpowiedzi na ten problem postanowiliśmy więc powiedzieć nieco więcej jak w praktyce działają zakłady bukmacherskie.

Bukmacherzy – jak to jest?

Najprościej można by powiedzieć, że zakłady bukmacherskie to obstawianie meczów. Jednak, by pod względem pieniężnym nie przegrać swojej rozgrywki warto jest sięgnąć po odpowiednią wiedzę. Forum bukmacherskie może być źródłem takiej wiedzy, gdzie ludzie wymieniają się typami, spostrzeżeniami i przewidywaniami odnośnie przyszłych rozgrywek. Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie na pytanie – co z tego ma bukmacher, a co ja? Oczywiście, wszystko zależy od tego, czy obstawie prawidłowy wynik meczu. W większości przypadków jednak bukmacher otrzymuje 10% wygranej kwoty. W praktyce często jest tak, że obstawiający musi wyłożyć większą kwotę, niż jest do wygrania. Biorąc jednak regularnie udział w zakładach bukmacherskich można zarobić sporą sumę pieniędzy.

Należy też zwrócić uwagę na kwoty oferowane w poszczególnych zakładach. Tu bukmacherzy bazują przede wszystkim na statystykach, a także popularności danego spotkania. Zdarzają się też sytuacje w których bukmacherzy nie biorą pod uwagi czynniku, który może mieć znaczący wpływ na przebieg spotkania. Wówczas określa się to jako jego bezpośredni błąd. Kolejna kwestia to sprawa zabezpieczeń przed ewentualnymi stratami na podstawie marży, czy limitów. Kiedy jest to konieczne? Głównie wtedy, gdy dany bukmacher tygodniowo wystawiają ok. tysiąc kursów.

Kim jest bukmacher naziemny?

Są to np. zakłady sportowe polegające na wpisywaniu przez upoważnione osoby na odpowiednich tablicach swoje zakłady. W tym cel należy też udać się do okienka w celu zakupu kuponu, który jest dowodem na przyjęty zakład. W Polsce tego typu zakłady prowadzi m.in. totolotek. Co jest zaletą naziemnych zakładów bukmacherskich? Z pewnością bezpośrednie nawiązywanie kontaktu z innymi graczami, a także z obsługa poszczególnych punktów. W dzisiejszych czasach jednak biorąc pod uwagę wyższe korzyści finansowe należy poszerzać swoje działanie o zakłady w sieci.

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie online to za plusy uznaje się m.in. brak podatku 12% od kuponu, wyższe kursy, bonusy i promocje, możliwość zakładów bez wychodzenia z domu, obstawianie zakładów w trakcie danego spotkania (na żywo), szybkość zarówno zawierania zakładów, jak i ich rozliczania.

By: NaDiecie