Informacje i porady o dietach

Piłka nożna na żywo – dziś w innym wymiarze?

Piłka nożna na żywo – dziś w innym wymiarze?

Dziś technologia idzie naprzód niemal każdego dnia. Nie da się ukryć, że względem przełomów jednym z większych było z pewnością pojawienie się telewizji. Z pewnością nasi dziadkowie doskonale pamiętają czasy, gdy zbierali się u jednego sąsiada, który akurat miał w domu telewizor i razem oglądali np. finał Mundialu. Jeszcze starsze pokolenia pamiętają czasy, gdy telewizji nie było w ogóle i by móc obejrzeć ukochaną drużynę w akcji trzeba było zdobyć bilet i pójść na mecz, co wcale nie było tak prostą sprawą.

Dziś piłka nożna na żywo to standard. Pomijając fakt, że prawdopodobnie telewizor mamy w każdym domu to nie należy zapominać, że żyjemy w dobie internetu, a co za tym idzie możliwość śledzenia spotkania w każdym miejscu, o każdej porze, także w smartfonie. Ale po kolei…

Transmisje telewizyjne

Kiedy nadchodzi czas ważnych rozgrywek jak np. Mistrzostwa Europy, czy Mistrzostwa Świata to dana stacja telewizyjna pokazuje wszystkie najważniejsze mecze na żywo. Mało tego dziś wszystko odbywa się przy najwyższej jakości dźwięku i obrazu. Podobnie jest zresztą w przypadku np. finału Ligii Mistrzów. Z pewnością to co mają widzowie przed telewizorami w przeciwieństwie do kibiców na stadionie to możliwość zobaczenia powtórek – zarówno bramek, jak i najważniejszych akcji, czy kontrowersyjnych fauli. Tym samym samemu można np. przeanalizować słuszność decyzji podjętej przez sędziego.

A co jeśli muszę przegapić dane spotkanie?

Aktualnie jeśli musisz przegapić dane spotkanie to nie jest nic straconego. Zwłaszcza w przypadku ważnych, cieszących się popularnością spotkań mamy tak zwane skróty meczów. Są to zazwyczaj ok. 15 minutowe filmiki zawierające nie tylko bramki, ale i najważniejsze momenty i akcje każdego spotkania. Krótko mówiąc – mamy najważniejsze momenty meczu w pigułce.

Zobacz mecz w każdym momencie

Jak już wyżej zostało wspomniane żyjemy w dobie internetu, a zatem wszystkie informacje mamy w zasięgu ręki. Zacznijmy jednak od tego, że dziś przekaźnikiem informacji nie jest już tylko wspomniany telewizor, czy radio, ale i tablet, czy smartfon, który jak wiemy łączy ze sobą funkcje telefonu, jak i dostępu do internetu. Kluczowe spotkania jak wiemy dziś możemy zobaczyć w takim urządzeniu, w każdym miejscu, o każdej porze. Ponadto poprzez strony internetowe klubu każdego dnia mamy szereg informacji nie tylko o samej drużynie, ale i ich zawodnikach, czy statystykach, a także wynikach spotkaniach, czy wywiady nie tylko z piłkarzami, ale i działaczami klubu. Taka strona to też fora dyskusyjne skupiające wokół siebie fanów danego klubu. Nie należy zapominać również o dostępności meczów na żywo poprzez portale społecznościowe, gdzie profile ukochanej drużyny zaczynają pomału wypierać popularność znanych stron internetowych.

System VAR – dobry, czy zły?

W ostatnim czasie wiele w mediach poświęca się uwagi systemowi VAR, który powstał z myślą o tym, aby sędziowie poprzez filmiki w zwolnionym tempie mogły jeszcze raz przeanalizować daną sytuacje w czasie spotkania. System ten ma jednak zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi uważają, że wreszcie gole, które powinny być uznane będą zaliczane. Z kolei sceptycy sądzą, że takie powtórki znacząco wydłużą czas meczu, tym samym wpływając na jego jakość.

By: NaDiecie