Informacje i porady o dietach

Skróty meczów, czyli emocje futbolu w pigułce

Skróty meczów, czyli emocje futbolu w pigułce

Jeszcze pod koniec lat 80-tych telewizor nie był urządzeniem, który obecny był w każdym domu. Dziś telewizja jest wszędzie. Mało tego mamy radio i internet, a także komputer. A to wszystko w jednym urządzeniu – m.in. w smartfonach, czy tabletach. Nie da się ukryć, że taki rozwój urządzeń technologicznych znacząco wpłynął na promocje dyscyplin sportowych, w tym zwłaszcza piłki nożnej. Ale czy rzeczywiście jest tak, że dziś poprzez wspomnianą promocje mamy więcej kibiców? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej.

Koszulki i transmisje telewizyjne to ogromne zyski

Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Manchester United, Chelsea Londyn, Manchester City, czy Arsenal Londyn FC – to kluby z dwóch (prawdopodobnie) najpotężniejszych lig na świecie. Nie da się ukryć, że piłka nożna od zawsze i na zawsze będzie dyscypliną, która budzi największe emocje. Na przestrzeni lat jednak wiele innych piłkarskich klubów zaczęło nie tylko znacząco się rozwijać, ale i zajmować czołowe miejsca w walce o najwyższe stawki. Tu warto też podkreślić wpływy z mediów. Od zawsze bowiem rozwój danego klubu, czy piłkarzy wiązał się z automatycznym zainteresowaniem ze strony dziennikarzy i kibiców. To też przekłada się na sprzedaże koszulek z których dziś kluby mają niewiarygodne przychody. Jeśli chodzi o transmisje telewizyjne to wykupienie odpowiednich licencji nadal rodzi szereg konfliktów np. pomiędzy klubami, a przedstawicielami danej ligi.

Dziś spotkania są całkowicie dostępne

Chociażby za sprawą smartfonów możemy zobaczyć dane spotkanie o każdej porze. A jeśli musisz przegapić spotkanie to warto zajrzeć na skróty meczów, a tam nie tylko wyniki na żywo, ale i bramki i najciekawsze akcje z meczu. Jeśli chodzi o wspomniane urządzenia technologiczne to tu mamy także najwyższą jakość dźwięku i obrazu.

Aktualna promocja piłki nożnej na świecie

Poprzez technologie mamy znacznie bardziej ułatwioną kwestię jeśli chodzi o bezpośrednie dotarcie do jak największej rzeszy kibiców. Co więcej, w ostatnim czasie pojawiły się też liczne innowacje jeśli chodzi o same wyniki spotkać. Tu kluczowy wydaje się być system VAR – czyli inaczej powtórne analizy sędziowskie fauli, czy bramek z pozycji spalonej. W bogatej historii światowego futbolu bowiem mieliśmy wiele przypadków, gdzie brak powtórnej analizy skutkował niejednokrotnie niesprawiedliwym wynikiem końcowym. Wśród sędziów obecnie system cieszy się sporym uznaniem.

Inne dyscypliny sportu w tyle?

Jeśli chodzi o samą popularność to piłka nożna nada przoduje na tle innych dyscyplin. Co nie oznacza, że nie rośnie ich popularność. Tu wyróżnić można chociażby koszykówkę, sporty walki, lekkoatletykę, czy w naszym kraju skoki narciarskie. W Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością wśród tamtejszych kibiców od lat cieszy się baseball, czy piłka nożna kobiet, chociażby za sprawą kilku zawodniczek, które zdobyły uznanie także na arenie międzynarodowej.

By: NaDiecie