Informacje i porady o dietach

Konto swobodne to nowość na rynku bankowym. Na czym polega takie konto? Założone w wirtualnym oddziale banku, jakim jest Getin Online. W celu założenia konta nie musimy opuszczać mieszkania. Formularz uzupełniamy na stronie www. Co dalej?

W przypadku tradycyjnego konta musimy czekać na kuriera, co trwa czasami tydzień. Konto swobodne to ekspresowe rozpoczęcie działania. Zaraz po uzupełnieniu formularza dostajemy na swój e-mail wiadomość, wraz z loginem. Hasło otrzymujemy sms-em na wpisany wcześniej numer telefonu. Na tym etapie konieczne jest podpisanie dokumentów, a zatem idziemy do banku lub wyczekujemy kuriera. Za korzystanie z konta swobodnego nie płacimy pieniędzy, tak samo jak za korzystanie z karty do niego.

Jak możemy wyczytać tu bank konkretnie określa w jakim przypadku mamy darmowe konto, o czym warto poczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów także za darmo, podobnie jak przelewy krajowe. A wypłacenie gotówki w oddziale też nie kosztuje nas nic. Swobodne konto to ciągły dostęp do swoich oszczędności przez internet. Możemy bez wychodzenia z domu korzystać z rachunku i zamawiać nowe produkty. Otwierając konto możemy ekspresowo zdecydować się na kartę kredytową. Regularne działanie konta to prezent od banku – tutaj można zamówić sobie nawigację do auta, drukarkę lub odtwarzacz mp3.

Jak w przypadku innego konta bankowego – nie mamy nic darmowo. Szczegółowo przeczytajmy, jakie są warunki posiadania konta darmowego. Normalnie wygląda to tak, że musimy otrzymać na swoje konto minimum 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W innym przypadku prowadzenie konta kosztuje 9,99 zł. A co z naszą kartą? Kosztuje 3,99 zł. Nasze konto za darmo kosztuje więc prawie 14 zł, jeśli nie spełnimy konkretnych warunków.

By: NaDiecie