Informacje i porady o dietach

Stres a zdrowie

stres a zdrowie

Szybkość życia oraz ciągła presja, która wywołuje na nas praca ma spory, bardzo negatywny wpływ dla naszego zdrowia. Jakie ma zatem negatywne skutki i jak mu zaradzić? Podążając w pogoni za pieniędzmi, praca i lepszym, wyższym standardem życia. Ile z nas nie robi tego, co tak naprawdę lubi? Zapewne mało kto robi to, co lubi, a praca w pełni ich satysfakcjonuje, jest dla nich przyjemnością oraz spełnieniem marzeń.

Popularny dziś stres

Z badan wynika, ze 85% osób aktywnych zawodowo stresuje się. 60% osób uważa, ze jest to jedynie sposób na zarobienie na życie. Ze stresem najgorzej poradzą sobie pesymiści, osoby ciche i zamknięte w sobie oraz te, które maja problemy w życiu, przeżywają dramat osobisty. Jakie są zatem objawy stresu związane z praca? Głównymi są przede wszystkim: bóle pleców, bóle żołądka, bóle głowy, zmęczenie, kłopoty z zasypianiem, kłopoty z sercem. Są to poważne objawy, których nie wolno zbagatelizować. Stres jest groźny dla nas i naszego zdrowia. Jak wiec zatem sobie z nim poradzić? Sposobów jest kilka.

Kamagra

Jeśli mamy możliwość, powinniśmy zmienić prace na taka, która zdecydowanie pomorze nam zniwelować nadmiar stresu lub przynajmniej zdecydowanie go ograniczyć. Możemy również wziąć urlop i wypocząć w taki sposób, w jaki lubimy. Dobrym rozwiązaniem będzie także podjecie jakiegoś hobby, które nas rozluźni i zajmie czas, abyśmy nie musieli myśleć o pracy. Zdecydowanie każdy z nas powinien znaleźć coś, co mu pomoże w ograniczeniu stresu. Zdecydowanie nie warto się nadmiernie przejmować. Zarobimy pieniądze, ale kosztem zdrowia. Stad pojawia się teraz pytanie. Czy warto?

By: Aneta R.