Informacje i porady o dietach

Skutki stłuczki

Wymarzone używane auto - o czym nie zapomnieć przed zakupem?

Osobom, które często jeżdżą samochodem, mogą zdarzyć się mniejsze lub większe stłuczki. Nierzadko są one spowodowane przez nieostrożność innych kierowców, czasem przez zmęczenie czy nieuwagę. Do tego typu zdarzeń dochodzi również często podczas parkowania. Jest to zmora dla świeżo upieczonych kierowców.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jak doszło do zderzenia. Trzeba zająć się przede wszystkim doprowadzeniem samochodu do stanu sprzed wypadku. Zazwyczaj po takich zdarzeniach pojawiają się wgniecenia, otarcia czy też rysy na lakierze. Nie zawsze wymagają one natychmiastowej ingerencji (jeśli lakier nie został zupełnie zdarty i nie ma dojścia powietrza ani wody do blachy). Jest to jednak zawsze również kwestia estetyczna.

Konieczne jest wówczas skorzystanie z usług zakładu, który oferuje blacharstwo samochodowe. Nie ma znaczenia czy nasze auto to Toyota, czy posiadamy inną markę, zawsze będziemy musieli się liczyć z podobnymi kosztami. Wszystko zależy od tego, jak duża część blachy jest wgnieciona. Czasem może być także konieczne malowanie, czy wymiana niektórych części w samochodzie.

Jeżeli planowaliśmy sprzedaż samochodu, to możemy wystawić pojazd do sprzedaży nawet z dużym wgnieceniem lub zarysowaniem. Nie możemy jednak spodziewać się, że sprzedamy go za atrakcyjna cenę. Czasem lepiej nieco zainwestować i dopiero szukać klienta.

By: NaDiecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *