Informacje i porady o dietach

Odżywek białkowych jest obecnie naprawdę bardzo wiele, co sprawia, że każdy kto tylko ich potrzebuje może zakupić taki rodzaj jaki uważa za najlepszy i jaki to pasuje świetnie do potrzeb jego organizmu. Jednakże zanim wybierzemy adekwatną dla siebie odżywkę białkową z całą pewnością należy zapoznać się z ich rodzajami, sprawdzić skład poszczególnych preparatów a dodatkowo zapoznać się z opinią o nich. Jest to obecnie stosunkowo proste, albowiem istnieje wiele forum w Internecie, gdzie użytkownicy wypowiadają swoje opinie. Zanim jednak zdecydujemy sprawdźmy, jakie rodzaje odżywek białkowych znajdują się dziś w rynkowej ofercie i wybierzmy adekwatną dla siebie.

Wszelkie białka maja jeden główny cel, jakim jest budowanie masy mięśniowej, jednakże warto mieć na uwadze, że różnią się one od siebie składem, a co za tym idzie także szybkością działania. Istnieje więc kilka rodzajów białka.

  • Białko serwatkowe które to uchodzi za najszybciej wchłanianą formę protein, a co za tym idzie warto po nie sięgnąć zaraz po zakończonym treningu.
  • Izolat białka cechuje się z kolei tym, że ma najwyższą zawartością czystych protein, a dodatkowo posiada w swoim składzie bardzo małą zawartość węglowodanów oraz tłuszczy. Tym samym znakomicie sprawdza się, kiedy chcemy zbudować piękną masę mięśniową. Co więcej ten rodzaj białka wspomaga trudny w zasadzie proces spalania tkanki tłuszczowej.
  • Hydrolizat białka to także jedna z najbardziej znanych odzywek białkowych, dostępnych dziś na rynku, jaka to jest efektem hydrolizy białka. Odżywka ta bardzo szybko się przyswaja, a także zawiera małe ilości tłuszczu oraz laktozy.
  • Koncentrat białka zawiera w sobie około 70-80% protein. Co prawda preparat ten ma stosunkowo powolne działanie, lecz dostarcza do naszego organizmu wielką ilość aminokwasów. Zaletą produktu jest także to, że w składzie preparatu nie ma dużych ilości węglowodanów oraz tłuszczów. Dodatkowo ten produkt wyróżnia się także niską ceną. 
By: Bartek M.