Informacje i porady o dietach

Rodzaje lakierów samochodowych

Jest kilka rodzajów lakierów samochodowych. Przede wszystkim wyróżnia się lakiery metaliczne, perłowe, matowe, akrylowe oraz wodne. Dziś lakiernik może używać tylko lakierów spełniających rygorystyczne wymogi ochrony środowiska, które muszą być nietoksyczne i bezpieczne dla człowieka i otoczenia.

Rodzaje lakierów samochodowych

autoLakier matowy, pozbawiony jest błyszczących drobinek, podczas gdy perłowy oraz metaliczny lśnią i odbijają więcej światła. Wśród lakierów połyskujących wyróżnia się mikę, która cechuje się większym ziarnem niż metalik. Istnieją również lakiery określane nazwą kameleon które wydają się zmieniać barwę od granatowego przez zielony, po fioletowy. Lakiery, poza poziomem połysku różnią się barwą oraz składem chemicznym.

Gama kolorów jest właściwie nieograniczona i możemy uzyskać dowolny odcień. Wyróżnia się również lakiery akrylowe, które są jednoskładnikowe oraz wodne, które bazują na skoncentrowanych pigmentach mieszanych z żywicami wodnymi. Jak widać współczesne lakiernictwo ma szeroki wachlarz możliwości do wyboru.

By: NaDiecie