Informacje i porady o dietach

Orteza – dla kogo i dlaczego?

orteza kolana

Orteza jest rodzajem medycznego stabilizatora stawowego. Jest bardzo powszechnie dostępna w szpitalach, aptekach i sklepach specjalistycznych. W dzisiejszych czasach niezwykle często ulegamy różnego rodzaju wypadkom. Przy takich ich następstwach, jak złamania, zwichnięcia lub inne urazy stawu kostkowego, albo kolanowego okaże się ona niezastąpiona.

Dlaczego warto kupić ortezę kolana? Przede wszystkim powód jest taki, iż zwiększa ona znacznie mobilność rannej kończyny i pozwala na użytkowanie jej w pewnym stopniu. Orteza ułatwia codzienne życie każdej osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym, rowerowym, czy jakimkolwiek innym. Z powyższych powodów zdecydowanie warto kupić ortezę. Można jej używać nie tylko przy poważnych urazach kończyn, ale również po zabiegach takich, jak operacje, a nawet przy dysfunkcjach neurologicznych oraz reumatyzmie.

Taki stabilizator stawu spełnia zasadniczo podobną funkcję, co gips, jest jednak nieporównywalnie wygodniejszy w użytkowaniu i wygląda zdecydowanie lepiej. Elementem, który usztywnia całą konstrukcję ortezy są poduszki powietrzne. Miękkie pasy tkanin chronią skórą przed ewentualnymi rozdarciami, które całkiem często mają miejsce podczas noszenia gipsu.

Jedną z najczęściej stosowanych ortez jest ta, montowana na odcinku szyjnym kręgosłupa. Powszechnie określana jest jak kołnierz ortopedyczny. Stosuje się ją również bardzo często w leczeniu rozmaitych chorób mięśni szyi, karku i okolicznych grup mięśniowych. Kołnierz jest także niezawodny w stanach zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Jak sądzę, nikt z osób, które skrupulatnie przeczytały ten artykuł nie ma już najmniejszych wątpliwości, że warto kupić ortezę.

By: NaDiecie