Informacje i porady o dietach

Opalanie i uroda

opalanie

Teoretycznie rzecz ujmując, opalanie poprawia wygląd naszej skóry, podkreśla naszą urodę. Jednakże w tym względzie należy wskazać na to, że tak naprawdę opalanie nie jest dla naszej urody, dla naszego wyglądu czymś korzystnym. Owszem, delikatna opalenizna jest czymś, o co warto zadbać, co może podkreślić naszą urodę. Jednakże my bardzo często wystawiamy się na słońce zbyt wiele. To oczywiście stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Opalanie a czerniak

To opalanie się, wystawianie się na promienie słoneczne może przyczynić się do rozwoju nowotworu skóry, do rozwoju czerniaka. Poza tym również w ten sposób bardzo szybko możemy mieć do czynienia z oparzeniami słonecznymi, możemy mieć do czynienia z udarem słonecznym. Ponadto jednak długotrwałe wystawianie się na promienie słoneczne lub też poddawanie się działaniu sztucznych promieni w solarium może powodować przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Tym samym piękna opalenizna w bardzo krótkim czasie może przerodzić się w pogorszenie stanu oraz zdrowia skóry.

Zmiany skórne

Zmiany zachodzące w skórze będą mocno widoczne i tym samym trudno będzie nam oszukać rzeczywistość, trudno będzie mówić o zadowalającej urodzie. Moda na opalanie jest ciągle powszechna w okresie letnim. Mamy jednakże coraz większą świadomość istniejących zagrożeń. Warto również zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju kremy z filtrami nie spowodują, że jesteśmy całkowicie bezpieczni. Ich stosowanie jest związane ze świadomością, że możemy dłużej przebywać na słońcu, ale jest to bardzo mylne podejście. Owszem, owe kremy z filtrami należy stosować przed zażywaniem kąpieli słonecznych. Niemniej jednak należy mieć tę świadomość, że opalanie tylko chwilowo wpływa korzystnie na wygląd człowieka. Tak naprawdę prowadzi do przyspieszenia zmian skórnych, do uruchomienia procesów starzenia i tym samym do stopniowego, nieco szybszego pogarszania się stanu skóry oraz wyglądu danej osoby. Opalanie zatem nie jest czymś, co musi zaistnieć w naszej codzienności. Jeśli nie będziemy się opalać, to nasza skóra na pewno będzie zdrowsza.

By: Aneta R.