Informacje i porady o dietach

Lekki i wydajny – antywirus Panda

Lekki i wydajny – antywirus Panda

Dziś dobra praca komputera to podstawa. Większość współczesnych firm nie mogłaby prawidłowo funkcjonować, gdyby nie odpowiednia ilość urządzeń. Co więcej dziś pracujemy nie tylko w pracy, ale i w domu, dodatkowo przez cały czas będąc podłączonym do sieci. Ale niestety tak zaawansowana technologia wiąże się też z ryzykiem wirusów. W związku z tym potrzebna jest nam kompleksowa ochrona. O taką idealnie zadba antywirus Panda, który w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zaufaniem. Warto więc powiedzieć sobie o nim nieco więcej.

Program antywirusowy Panda – co to jest?

Panda Free Antivirus wcześniej znana była jako Panda Cloud Antivirus Free. Jest to darmowy program antywirusowy, który został stworzony przez Panda Security – jedną z hiszpańskich firm. Program zyskał ogromną popularność na całym świecie – i to zarówno przez użytkowników stacjonarnych, jak i przenośnych. Modelu ochrony cloud computing – to właśnie na nim został oparty antywirus. Dzięki temu baza sygnatur o groźnych komponentach i niepożądanych programach gromadzą się w chmurze. Tym antywirus w znikomym stopniu zaburza pracę komputerów stacjonarnych, jak i przenośnych systemu operacyjnego Microsoft Windows. Doskonale sprawdza się to w sytuacji, gdy na co dzień korzystamy programów różnego typu, które dodatkowo charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe – zarówno komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Warto dodać, że do takich aplikacji zaliczają się edytory graficzne, a także oprogramowanie CAD i 3D.

Warto podkreślić, że Panda Free Antivirus była pierwszym programem w historii wszystkich antywirusów, który stworzony został w oparciu o model ochrony, która jest przetwarzana w chmurze. Ten model spowodował, że hiszpański producent tego oprogramowania w 2009 roku został uznany jako lider w dziedzinie przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

Powiedzieliśmy sobie nieco więcej o Pandzie, teraz warto dodać co sądzą o niej użytkownicy. Wśród masy pochlebnych opinii wyróżnia się przede wszystkim to, że Panda jest nie tylko wydajna, ale i lekka, nie zajmuje miejsca w systemie, ani nie ma wpływu na jego prace. Ponadto podkreślają jego doskonałe działanie zarówno w czasie rzeczywistym, jak i trybie offline. Ceniony jest również fakt, że antywirus Panda bardzo dobrze spisuje się na nieco starszych modelach systemów operacyjnych. Chroni także sieć wi-fi. Warto również dodać, że sam program można pobrać ze strony producenta, lub dystrybutora.

Zobacz także: http://ochrona-panda.pl/

By: NaDiecie