Informacje i porady o dietach

Internet a nauka

Internet w edukacji odgrywa dziś naprawdę wielką rolę, tak wielką, że aż trudno wyobrazić sobie bez niego życie. Jednakże jeszcze kilka lat temu było to możliwe, o czym wiedzą ludzie z pokolenia lat osiemdziesiątych. Obecnie uważa się, że Internet odgrywa bardzo ważną rolę w procesach poznawczych, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dziś nowoczesna nauka uważa, że Internet po prostu pomaga się nam uczyć a takie dane potwierdza aż osiemdziesiąt procent studentów.

W internecie jest wszystko

W sieci znajdziemy wszelkie informacje, ze wszystkich dziedzin życia i wiedzy. Bez wątpienia znajdziemy tutaj zagadnienia z matematyki, języków, czy też fizyki i chemii. Dodatkowo w sieci mamy do czynienia z wizualizacją, która sprawia, że o wiele łatwiej zdobywamy wiedzę techniczną, a także szybciej jesteśmy wstanie zrozumieć treść. Jednakże mimo wielu pozytywów nauka z Internetem może przynieść także negatywne efekty, ponieważ często korzystając z sieci czytamy informacje w bezmyślny sposób, zaś gotowa wiedza sprawia, że uczymy się bezmyślności.

Internet wciąga

Internet jest świetnym narzędziem w procesie zdobywania wiedzy. Może być jednak również przeszkodą – w sieci znajdzie się bardzo wiele rzeczy, które mogą rozproszyć użytkownika, wciągnąć i porwać na wiele godzin. Dlatego należy uważać jeżeli chodzi o zbyt intensywne korzystanie z zasobów sieci www.

By: NaDiecie