Informacje i porady o dietach

Gainery na masę

sport

Mimo tego, że gainery zawierają w sobie tylko około 20% białka, to jednak jak najbardziej stanowią one grupę odżywek mogących realnie wpłynąć na przyrost naszej masy mięśniowej. Nie ulega żadnej wątpliwości, że to właśnie gainery są tymi odżywkami, po które sięga bardzo wielu współczesnych sportowców, bardzo wiele osób regularnie odwiedzających siłownię, marzących o tym, aby móc pochwalić się znacznie większą masą swoich mięśni, a tym samym również większą siłą mięśni czy też większą ich wytrzymałością.

Jak wybrać ganiery?

Na wybór gainerów na pewno wpływ ma również ich cena, gdyż są to odżywki stosunkowo tanie. Jednakże to nie cena ma tutaj kluczowe znaczenie, ale skuteczność działania, skuteczność wspomagania przyrostu masy mięśniowej. Aby móc mówić o skutecznym wspomaganiu zwiększania swojej masy mięśniowej, musimy wskazać na porę przyjmowania gaineru. Bezpośrednio po treningu mamy, bowiem do czynienia z dostarczeniem bardzo dużej dawki potrzebnego w mięśniach glikogenu. Tym samym uzupełniając jego zapas mamy pewność, że nasza masa mięśniowa ulega zwiększeniu. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć również o takim elemencie jak bardzo wydatne wspomaganie regeneracji potreningowej. Także tenże aspekt ma bardzo istotne znaczenie w kontekście uzyskiwania większej masy mięśni. Nasz organizm lepiej się regeneruje, mięśnie lepiej się regenerują, my znacznie szybciej mamy ochotę na kolejny trening, mamy możliwości szybszego podjęcia go, szybciej się regenerujemy i tym samym dzięki temu uzyskujemy znacznie więcej w znacznie krótszym czasie.

Ganiery a masa

Dlatego też właśnie stosowania odżywek typu gainer jest jak najbardziej uzasadnione w przypadku osób, które marzą o większej masie mięśniowej, o znacznie szybszym jej uzyskiwaniu. Można oczywiście sięgać po bardzo różne wspomaganie, można sięgać po bardzo różne odżywki, aczkolwiek gainery na masę mają taką zaletę, że są one zarówno bardzo skuteczne w dążeniu do zwiększenia poziomu tkanki mięśniowej jak również należą do grupy odżywek stosunkowo tanich na naszym rynku.

By: Bartek M.