Informacje i porady o dietach

Czy warto wybrać antywirus w chmurze?

antywirus

Niemalże każdego dnia specjaliście pracują, aby stworzyć jak najlepsze zabezpieczenia dla komputera i jego użytkowników. Dotychczas najpopularniejszą formą antywirusów, były te które instalowane na dysku komputera. Współcześnie jednak wymagania wciąż wzrastają, dlatego też powstają technologie oparte na przetwarzaniu w chmurze. Obecnie już na dobre zadomowiły się w aplikacjach antywirusowych i cieszą się ogromną popularnością.

Tradycyjne rozwiązanie zastąpione chmurą

Tradycyjne programy antywirusowe, pomimo, że wciąż mają wielu zwolenników, stanowią prawdziwą konkurencję, dla nowoczesnych rozwiązań informatycznych jakimi są chmury, zwane również jako cloud computing. Ten etap rozwoju antywirusów wciąż się rozwija i udoskonala, a co za tym idzie ma ogromną ilość zwolenników. Zrezygnowali oni na rzecz chmury ze standardowego oprogramowania antywirusowego jakie dotąd instalowane było na dysku komputera. Standardowe antywirusy nie miały tak wyposażonej bazy wirusów, a dodatkowo zajmowały dużo miejsca i często sprawiały, że komputer po prostu działał wolniej.

Aplikacje antywirusowe w chmurze w bardzo niewielkim stopniu obciążają komputer a także bardzo szybko, reagują na zagrożenia, jakie mogą pojawić się ze strony sieci. Szybkie reagowanie to bez wątpienia ogromna zaleta antywirusów w chmurze, ponieważ sprawia, że nasz komputer pracuje o wiele bardziej bezpiecznie. Dodatkowo programy antywirusowe zawarte w chmurze są aktualizowane na bieżąco, bez wiedzy użytkownika. Co więcej baza wirusów, które są tutaj zawarte jest znacznie większa aniżeli jeżeli komputer wyposażony jest w tradycyjny program antywirusowy, zainstalowany na dysku.  Czy nowoczesne programy antywirusowe na pewno wyprą z użytkowania tradycyjne rozwiązania, które dotychczas nam służyły? Profesjonale artykuły na ten temat znajdziesz również TUTAJ.

Chmura sposobem na bezpieczeństwo w sieci

Obecnie na rynku powstaje coraz większa ilość programów antywirusowych w chmurze. Obecnie największą popularnością programów tego typu cieszą się Panda Cloud Antivirus oraz Immunet. Aplikacje te są podobne do siebie, co sprawia, że wzajemnie realizują na rynku o poparcie ze strony klientów i odbiorców. We wszystkich pakietach antywirusów w chmurze zawarte są poszczególne elementy, które to w darmowej wersji pomagają nam zachować pełne bezpieczeństwo w sieci. Jak więc odbywa się ochrona przed wirusami w chmurze? Każdy program wyposażony jest w bazę wirusów, co sprawia, że możliwe staje się ich szybkie wykrycie a następnie wyleczenie. Dzięki temu możemy w pełni bezpiecznie korzystać z zasobów internetu.

By: Aneta R.