Informacje i porady o dietach

crossfitPowszechnie panuje przekonanie, że trening, jakim jest crossfit to rewolucyjny, najlepszy system treningu, jaki to z całą pewnością przyniesie błyskawiczne efekty i wyniki. Tak wynika ze sloganów, których wszędzie jest pełno. Mówi się, ze ten trening przynosi doskonałe efekty, albowiem kształtuje naszą masę, siłę oraz wytrzymałość. Mimo, że faktycznie w czasie tego treningu masz możliwość zdobycia tych wszystkich cech, to jednak trening ten ma także kilka zasadniczych wad, jednakże o nich bardzo rzadko się wspomina.

O czym nie wiemy?

W teorii crossfit rozwija naszą siłę, poprawia wytrzymałość tlenową, a także zwiększa masę. Jednakże w praktyce musimy wiedzieć, że wyróżniamy w nim pewne okresy, którymi są: okres przygotowawczy, startowy, oraz przejściowy. Aby więc trening przyniósł nam naprawdę doskonałe efekty czas ćwiczeń musimy regularnie trenować przez długi czas. Aby cieszyć się wciąż doskonałą formą nie możemy zaprzestać swoich wysiłków. Mówi się także, że ten rodzaj treningu jest dla każdego człowieka, jednakże w praktyce nie jest to prawdą. Trening jest stosunkowo intensywny oraz wyczerpujący, co sprawia, że zanim się na niego udamy już musimy cieszyć się z dobrej kondycji.

Crossfit a siłownia

Często trenerzy mówią także, że crossfit nie jest dla każdego idealnym wyborem, co sprawia, że jeśli chcemy zbudować masę mięśniową powinniśmy wybrać adekwatny program kulturystyczny. Z kolei, jeśli zdecydujemy się zbudować siłę mięśni lepiej będzie wybrać trening ukierunkowany na siłę. Natomiast wydolność tlenowa zwiększy się, jeżeli regularnie będziesz chodził na spacery, biegał czy też wpływał. Te rodzaje sportu są o wiele mniej wyczerpujące, zaś efekty, jakie uzyskamy na pewno będą identyczne, jak te, które zdobędziemy za pomocą treningu crossfit.

Po więcej informacji na ten temat odsyłamy na zaprzyjaźnione Kulturystyczne Forum Dyskusyjne, do działu Crossfit.