Informacje i porady o dietach

Błędne opinie na temat odżywek białkowych dla sportowców

Odżywki białkowe są oczywiście produktem dobrym, ale tylko i wyłącznie wówczas, jeśli jest stosowany w zgodzie z pewnymi zasadami. Możemy bowiem bardzo często napotkać pewne opinie, wedle których przyjmowanie dużej ilości białka, koncentrowanie się na tym białku jest podstawą sukcesów naszego treningu siłowego.

Fakty i mity na temat odżywek białkowych i treningu

Tymczasem są to jak najbardziej błędne opinie i należy się ich wystrzegać. Jeśli bowiem w każdym posiłku będziemy koncentrować się na produktach białkowych, jeśli do tego wszystkiego będziemy zażywać odżywki białkowe, to tak naprawdę nie osiągniemy tego, co sobie założyliśmy. Być może w tym miejscu wiele osób wpadnie w pewnego rodzaju konsternację, zapyta jak to?

Prawda na temat białka i odżywek białkowych leży bowiem w nieco innym miejscu. Jak najbardziej należy oczywiście spożywać białko, jak najbardziej można uzupełniać codzienną dietę odżywkami białkowymi, ale z drugiej strony należy podkreślić, że nasza codzienna dieta powinna być bogata także w węglowodany oraz tłuszcze. Tylko dzięki właściwym proporcjom poszczególnych składników możemy mówić o skutecznym wspomaganiu ciężkiego treningu fizycznego.

Czy warto suplementować się nawet wówczas, kiedy nie uprawiamy sportu profesjonalnie?

Należy zatem odrzucić wszelkie błędne opinie, błędne podpowiedzi, należy w kwestii zasad zdrowego treningu oraz jego suplementacji poradzić się osoby profesjonalnej, czyli trenera, a wtedy możemy liczyć na pełne efekty naszego treningu, a to oczywiście prowadzi do naszego zadowolenia. Odżywki białkowe mają na celu wspomaganie naszego treningu. Jako, że białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni, to właśnie ten rodzaj odżywek jest najbardziej adekwatny do pracy nad muskulaturą i przyrostem masy mięśniowej.

Z drugiej strony na pewno należy podkreślić, że tylko właściwe i zgodne z pewną wykładnią postępowanie pozwala na uzyskiwanie odpowiednich efektów. Nie powinny nas w tym względzie zmylić opinie zamieszczane na forach internetowych, nie powinniśmy nimi się kierować, gdyż zdrowy rozsądek nam powinien podpowiedzieć, że to tylko i wyłącznie opinie, a te mogą być błędne.

By: Bartek M.