Informacje i porady o dietach

Stres a zdrowie

stres

Szybkość życia oraz ciągła presja, która wywołuje na nas praca ma spory, bardzo negatywny wpływ dla naszego zdrowia. Jakie ma zatem negatywne skutki i jak mu zaradzic? Podążając w pogoni za pieniędzmi, praca i lepszym, wyższym standardem życia. Ile z nas nie robi tego, co tak naprawde lubi? Zapewne malo kto robi to, co lubi, a praca w pelni ich satysfakcjonuje, jest dla nich przyjemnoscia oraz spelnieniem marzen.

Popularny dziś stres

Z badan wynika, ze 85% osób aktywnych zawodowo stresuje sie. 60% osób uważa, ze jest to jedynie sposób na zarobienie na zycie. Ze stresem najgorzej poradza sobie pesymisci, osoby ciche i zamkniete w sobie oraz te, które maja problemy w zyciu, przezywaja dramat osobisty. Jakie sa zatem objawy stresu zwiazane z praca? Glównymi sa przede wszystkim: bóle pleców, bóle zoladka, bóle glowy, zmeczenie, klopoty z zasypianiem, klopoty z sercem. Sa to powazne objawy, których nie wolno zbagatelizowac. Stres jest grozny dla nas i naszego zdrowia. Jak wiec zatem sobie z nim poradzic? Sposobów jest kilka.

Jesli mamy mozliwosc, powinniśmy zmienić prace na taka, która zdecydowanie pomoze nam zniwelowac nadmiar stresu lub przynajmniej zdecydowanie go ograniczyc. Mozemy równiez wziac urlop i wypoczac w taki sposób, w jaki lubimy. Dobrym rozwiazaniem bedzie takze podjecie jakiegos hobby, które nas rozluzni i zajmie czas, abysmy nie musieli myslec o pracy. Zdecydowanie kazdy z nas powinien znalezc cos, co mu pomoze w ograniczeniu stresu. Zdecydowanie nie warto sie nadmiernie przejmowac. Zarobimy pieniadze, ale kosztem zdrowia. Stad pojawia sie teraz pytanie. Czy warto?

By: Aneta R.